CMR II De Dietrich praktyczne wskazówki dla użytkownika

CMR II De Dietrich

CMR II De Dietrich

Znane kotły firmy De Dietrich bez zarzutu pracują przez wiele sezonów grzewczych w podwarszawskich domach. To małe, niezwykle wydajne kotły kondensacyjne znakomicie dające sobie radę w niewielkich rezydencjach, segmentach czy tez mieszkalnych apartamentach. Współpraca firm De Dietrich i Remeha zaowocowała powstaniem prostego urządzenia grzewczego o niewielkich gabarytach, łatwego w obsłudze i przyjaznego dla działań SERWISU.

Niewielkie wymiary pozwalają na montaż tego kotła w pomieszczeniach technicznych, które z racji ograniczonej powierzchni mieszkalnej pełnia role pralni czy tez magazynu na rowery i kosiarki. Deweloperzy umieszczają te kotły w pomieszczeniach kąpielowych czy też w linii zabudowy szafek kuchennych.  Pierwszą praktyczną i cenną dla użytkownika wskazówką powinno być zwrócenie uwagi na prawidłową wentylacje pomieszczenia. Zwykle w przypadku kondensacyjnych kotłów DE DIETRICH powietrze użyte do spalenia gazu pobierane jest specjalnym przewodem z zewnątrz budynku. To nie znaczy, że nasz piec może funkcjonować w szczelnej szafie lub też w łazience pozbawionej wentylacji.  Pamiętajmy, że jest to urządzenie spalające gaz, w przypadku jakiejkolwiek nieszczelności i wypływu gazu łatwo doprowadzić do jego niekontrolowanej eksplozji w niewielkim zamkniętym pomieszczeniu o małej kubaturze. W trosce o bezpieczeństwo domowników warto zainwestować i zainstalować czujkę gazu, ostrzegająca o grożącym niebezpieczeństwie.

Pamiętajmy o serwisie naszego kotła De Dietrich przynajmniej raz w roku, w okresie eksploatacji warto raz na miesiąc skontrolować stan naszego pieca pod względem ewentualnych wycieków. To wysoka temperatura i wilgoć jest w stanie błyskawicznie uszkodzić czułą elektronikę urządzenia grzewczego. Wszelkiego rodzaju nieszczelności  hydrauliczne, cieknące zawory bezpieczeństwa , silne skoki i spadki ciśnienia w instalacji grzewczej powinny być zgłaszane do serwisu  i bezzwłocznie eliminowane, pamiętajmy, że do wnętrza naszego kotła woda może dostać się powietrznym kanałem i pochodzić z opadów atmosferycznych lub kondensacji gazów spalinowych. Jedna sparciała uszczelka lub źle zmontowana osłona na kominie doprowadzić może do niezwykle kosztownej awarii wentylatora.

Pamiętajmy o właściwych parametrach instalacji takich jak temperatura ciepłej wody użytkowej oraz temperatura wody wody grzewczej. Odpowiednich nastaw dokonujemy korzystając z panelu użytkownika i modyfikując parametry F1 oraz F2. Parametr F1 to temperatura wody opuszczającej piec, pamiętajmy, że zjawisko kondensacji tak istotne dla oszczędnego funkcjonowania naszego pieca zachodzi w niskich temperaturach, przyjmuje się, że temperatura 55 stopni zasilania implikuje zanik kondensacji na wymienniku kotła.  Pamiętajmy o prawidłowej regulacji pogodowej, nasza instalacja powinna pracować w oparciu o możliwie najniższą krzywą grzewczą. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zwrócić się do serwisu i zlecić właściwą regulację. woda użytkowa powinna być po prostu ciepła, nie powinna parzyć rąk, właściwa nastawa to temperatura 45-55 stopni. Nastaw dokonujemy modyfikując parametr F2.

CMR II konsola sterowania

 

Dodaj komentarz