Ogrzewanie podłogowe a wiszący kocioł kondensacyjny

ogrzewanie podłogowe serwis de dietrich

podłogówka de dietrich serwis

Ogrzewanie podłogowe to system rur umieszczonych podłodze, służący do zapewnienia w ogrzewanym pomieszczeniu komfortowej temperatury w środku mroźnej zimy. Prze te rury przepływa medium grzewcze podgrzewając podłogę.

Zwykle instalacje ogrzewania podłogowego rozkładane są na dużych powierzchniach, instalatorzy rozkładają setki metrów rur, tak więc przy konfiguracji kotłowni w domu współpracującym z tym systemem grzewczym nie można popełnić żadnego błędu. De Dietrich Serwis niejednokrotnie spotyka się z drogimi systemami grzewczymi, które na wskutek błędów popełnionych przez wykonawców nie spełniają swoich istotnych funkcji.

zestaw do ogrzewania podłogowego de dietrich serwis

zestaw do podłogówki de dietrich serwis

 

 

 

 

 

W naszych domach montowane są przeważnie wiszące kotły kondensacyjne. Instalatorzy uwielbiają stosować gotowe rozwiązania na zasadzie podłącz i musi działać.Takowe rozwiązania w miarę nieźle sprawują się na niewielkich powierzchniach, np. gdy musimy podgrzać podłogę w małej łazience, kuchni i holu, nie zdadzą jednak egzaminu gdy ogrzewanie podłogowe jest kluczowym systemem grzewczym naszego budynku.

Inwestorzy zwykle na etapie wykonywania kotłowni tną koszty, mało kto konsultuje konfiguracje i dobór urządzeń grzewczych ze specjalistą lub zatrudnia profesjonalny nadzór który sprawuje pieczę nad wykonawcą. Zwykle naszą wiedzę czerpiemy z internetu, doradcami są sprzedawcy a hydraulik wykonujący instalacje wszystko wie najlepiej. Nie zawsze kończy się to szczęśliwie, musimy wziąć pod uwagę, że to właśnie my będziemy mieszkać w tym domu razem z naszą rodziną i poniesiemy konsekwencję wszelkich popełnionych błędów.

De Dietrich Serwis zwraca uwagę na fakt, że większość producentów konstruuje swoje kotły aby mogły podgrzewać ciepłą wodę oraz ogrzewać budynek wyposażony w grzejniki. Jest to obowiązującą normą, wszelka współpraca z innymi systemami grzewczymi to jedynie opcja. Opcja, która realizowana jest na poziomie elektroniki, dokładania kolejnych modułów i rozszerzeń sterujących. Zakłada się , że hydrauliczna konfiguracja kotłowni leży po stronie wykonawcy. Paradoksalnie gotowe zestawy hydrauliczne lepiej współpracowały z piecem starego typu na gaz lub węgiel. Taki piec miał niewielkie opory hydrauliczne, duży zład wody grzewczej i doskonale sprawował się współpracując z mieszanym ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym. Nie można jednak tego powiedzieć o nowoczesnych konstrukcjach, kotłach wiszących.

sprzęgło hydrauliczne serwis de dietrich

Sprzęgło hydrauliczne jest jedynym sensownym rozwiązaniem, to swoista zwrotnica hydrauliczna. Stosujmy ją  tam, gdzie mamy kilka niezależnych obiegów grzewczych. Dzięki temu rozwiązaniu czynnik grzewczy może niezależnie krążyć w każdym z obiegów grzewczych. Graniczna powierzchnia podłogi która może w miarę poprawnie być ogrzewana bez sprzęgła to powierzchnia do 50 m2.

Rozwiązanie to ma jeszcze wiele innych zalet, pozwala na rozbudowę naszego układu o dowolną ilość obiegów grzewczych po stronie odbioru jak i źródła ciepła. Istnieje więc możliwość modernizacji naszego systemu, do sprzęgła będziemy w przyszłości mogli podłączyć system solarny, piec na paliwo stałe, kominek z płaszczem wodnym, czy też pompę ciepła aby zapewnić sobie w przyszłości dodatkowe źródła energii. Nasz system grzewczy od strony budynku możemy wzbogacić o nagrzewnicę powietrza wspomagającą system rekuperacji w mroźne dni,  utrzymywać komfortową  temperaturę wody w nowym basenie lub też podłączyć niezależny obiekt.

To same zalety, zastosowanie sprzęgła podnosi komfort eksploatacji budynku, rzetelnie oddziela obiegi grzewcze, umożliwia rozbudowę systemu grzewczego, zapobiega niedogrzaniom i zaburzeniom przepływu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s